Nasi klienci i partnerzy
Przez cały 2023 rok blisko współpracowaliśmy z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój aplikacji banku BNP Paribas. Audytowaliśmy aplikacje mobilne i webowe, na bieżąco konsultowaliśmy projekty UX (w tym nowy design system), oraz prowadziliśmy szkolenia dla specjalistów UX, testerów i programistów.
Allegro, lider branży e-commerce w Polsce, zaprosiło nas do współpracy mającej na celu zwiększenie dostępności największej platformy sprzedaży on-line w kraju. Przeprowadziliśmy testy strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. W rezultacie wprowadzono ponad 20 poprawek, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością wzroku mogły dużo szybciej i wygodniej robić zakupy w sieci. Większość usprawnień działała na środowisku produkcyjnym już w kilka dni po naszej wizycie!
Dla grupy projektantów UX, pracujących w Hitachi Energy nad najbardziej złożonymi rozwiązaniami z branży energetycznej, przygotowaliśmy dedykowane szkolenie z projektowania dostępnych aplikacji webowych. Dwudniowe szkolenie w tradycyjnej formie pokryło zarówno szczegóły dotyczące konkretnych komponentów UI jak i tematy dotyczące wdrażania dostępności w całej organizacji.
Przeprowadziliśmy audyt dostępności jednej z najpopularniejszych platform służących do tworzenia ankiet online dla klientów, pracowników i użytkowników - Webankieta. Obejmował on badanie techniczne zgodności ze standardem WCAG 2.1 na poziomie AA oraz testy z użytkownikami z niepełnosprawnościami. Końcowy raport zawierał również rekomendacje i konkretne propozycje rozwiązań wykrytych problemów.
We współpracy z Centrum Dostępności Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadziliśmy szkolenie "Jak projektować dostępne strony internetowe zgodnie z WCAG 2.1”. W ramach zajęć zademonstrowaliśmy, w jaki sposób osoby z niepełnosprawnościami korzystają z zasobów Internetu, omówiliśmy wytyczne WCAG oraz przeszliśmy przez przykłady dobrych praktyk i najczęściej spotykane błędy dostępności. Jako materiał do zajęć posłużyły nam istniejące strony uczelni. Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój".
Nasze partnerstwo z Akademią Górniczo-Hutniczą, jednym z najlepszych uniwersytetów technicznych w Polsce, obejmuje m.in. współpracę w ramach studiów podyplomowych i dziennych oraz praktyki, dla studentów zainteresowanych tematem dostępności cyfrowej. Jako firma z Krakowa ogromnie cenimy sobie to partnerstwo.
Nasz projekt dla Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie obejmował audyt zgodności ze standardem WCAG oraz testy realnego użytkownika z niepełnosprawnością. Wszystkie wystawy i projekty realizowane przez MOCAK tworzone są z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami. Pracownicy muzeum wzięli również udział w naszym szkoleniu z obsługi klientów z niepełnosprawnościami.
PGS Software to jeden z największych europejskich software house’ow - ponad 1000 specjalistów IT dostarczających oprogramowanie szyte na miarę klienta. W ramach jednego ze spotkań Gildii Accessibility dostarczyliśmy programistom i testerom tej firmy krótkie szkolenie wprowadzające do testów dostępności aplikacji mobilnych.
Shoper to polska platforma e-commerce działająca w modelu SaaS, która umożliwia szybkie stworzenie i zarządzanie sklepem internetowym. Z dużą przyjemnością przeprowadziliśmy audyt dostępności ich nowego rozwiązania, a także przeszkoliliśmy zespół menadżerów, projektantów UX, programistów frontend i testerów. Wciąż współpracujemy w ramach regularnych konsultacji dostępności poszczególnych rozwiązań.
Zespół programistów i testerów White Label Coders tworzy zaawansowane aplikacje webowe i strony internetowe dla swoich klientów. Z dużą przyjemnością przeprowadziliśmy wspólnie szkolenie z tworzenia i testowania tego typu rozwiązań. Użyliśmy dopasowanych przykładów i zaawansowanych technik motywacyjnych, aby przekonać uczestników do stosowania WCAG w codziennej praktyce.
PIT Łukasiewicz to instytut, który realizuje projekty badawczo-rozwojowe oraz usługi komercyjne w zakresie nowoczesnej mobilności, zrównoważonej gospodarki, transformacji cyfrowej oraz badań laboratoryjnych. W organizowanym przez nas szkoleniu brali udział liderzy zespołów, testerzy, programiści frontend oraz projektanci UX.
Fundacja Pełni kultury realizuje projekty związane z muzyką, materialnym oraz niematerialnym dziedzictwem narodowym, turystyką, sportem a także kulinariami. Zajmuje się dostępnością przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. Tworzy audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących, prowadzi szkolenia w obszarze dostępności. To właśnie dlatego zaangażowała nas do współpracy przy projekcie Digital Unesco w którym przeprowadziliśmy audyt zgodności z WCAG oraz testy użytkownika z niepełnosprawnością. Od tej pory blisko współpracujemy, tworząc m.in. dostępną stronę internetową fundacji.
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych teatrów w Polsce. Jesteśmy dumni z tego, że regularnie tworzymy audiodeskrypcje do wystawianych tam sztuk i organizujemy dostępne wydarzenia.
XTB to jeden z największych brokerów finansowych w Polsce, jego oferta obejmuje inwestowanie w akcje, kontrakty CFD (Forex, surowce, kryptowaluty) i fundusze ETF. Szkolenie z projektowania dostępności cyfrowej aplikacji mobilnych, które przeprowadziliśmy w tradycyjnej formie dla specjalistów UX było szyte na miarę, przeprowadzone w tradycyjnej formie i jednocześnie spełniło rolę spotkania integracyjnego całego zespołu.
ANDO to agencja kreatywna, która często angażuje się w kampanie bliskie naszemu sercu. Nasza współpraca dotyczyła przygotowania audiowstępów oraz tłumaczeń na polski język migowy (pjm) do filmów promujących kampanię stowarzyszenia PSONI “Tak dla niezależnego życia”.
DM BOŚ to 30 lat doświadczenia na polskim rynku kapitałowym, liczne nagrody przyznane przez inwestorów i innowacyjne produkty, związane z inwestowaniem na giełdach polskiej i zagranicznych. Dostarczając szkolenia dla pracowników tak zasłużonej firmy, robimy mały krok w kierunku dostępnych cyfrowo finansów i inwestycji.
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zamówił u nas audyt dostępności swojej strony internetowej. Sprawdziliśmy stronę pod kątem zgodności z wytycznymi WCAG na poziomie AA oraz przeprowadziliśmy testy z użytkownikami z niepełnosprawnościami.
Opera Krakowska to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc muzycznej Polski. Testowaliśmy dostępność fragmentu strony internetowej opery - wirtualny spacer. Projekt obejmował testy użytkownika z niepełnosprawnością oraz weryfikację zgodności ze standardem WCAG 2.1 na poziomie AA.
Testując stronę internetową festiwalu Ars Independent przeprowadziliśmy weryfikację zgodności ze standardem WCAG 2.1 na poziomie AA oraz testy użytkownika z niepełnosprawnością wzroku. Projekt obejmował również retesty poprawionych defektów dostępności.
Game The Same tworzy gry komputerowe nowego typu - Dynamic Audio Games. W ramach tej aktywności stworzyła unikatową w skali światowej grę Rosemary’s Fate, którą mieliśmy przyjemność testować pod kątem dostępności.
W ramach szkolenia “Praktyczne wprowadzenie do dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych” zapoznaliśmy pracowników Muzeum Krakowa z technologiami asystującymi wykorzystywanymi przez osoby niewidome i pokazaliśmy jak samodzielnie testować dostępność stron internetowych i aplikacji mobilnych.
Edisonda to zespół specjalistów w obszarach UX i UI, projektowania i wdrażania produktów cyfrowych. Mają za sobą ponad 800+ projektów na kilku kontynentach i wielu zadowolonych klientów - od startupów do wielkich marek. Uzupełniamy ich ofertę testując dostępność i szkoląc projektantów, programistów oraz testerów.
Softnet od 30 lat specjalizuje się w oprogramowaniu, technologii oraz usługach dla sektora finansowego, a w szczególności dla bankowości. Ponad 80 Banków Spółdzielczych z wszystkich zrzeszeń z sukcesem korzysta z oferowanych przez nich rozwiązań. Nasza ścisła współpraca ma na celu poprawę dostępności tych systemów i utrzymanie jej w długim terminie.
Współtworzymy studia podyplomowe "Testowanie oprogramowania" i "Komunikacja techniczna" warszawskiej uczelni Vistula od pierwszego dnia. W ramach naszego partnerstwa wprowadzamy przyszłych testerów i technical writerów w świat osób ze szczególnymi potrzebami, testowania dostępności oraz tworzenia dostępnej dokumentacji technicznej.
Astarium to twórcy popularnej aplikacji mobilnej Koleo, z której sami często korzystamy. Sprzedali kilkadziesiąt milionów biletów kolejowych. Przykładają również dużą wagę do dostępności swoich rozwiązań, z przyjemnością przeprowadziliśmy dla nich szkolenie z testowania dostępności pod kątem spełniania wymogów WCAG.
Przeprowadzony przez nas audyt dostępności strony Teatru Horzycy obejmował testy zgodności z wytycznymi WCAG na poziomie AA oraz testy z użytkownikiem z niepełnosprawnością. Końcowemu raportowi z audytu, zawierającemu ponad 100 obserwacji, towarzyszyły szkolenia i konsultacje dla programistów odpowiedzialnych za wprowadzenie poprawek.
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK promuje turystykę górską oraz uczy bezpiecznego wędrowania po górach. Z dużą przyjemnością zrealizowaliśmy szkolenie dla przewodników PTTK współpracujących z ośrodkiem. W trakcie spotkania omówiliśmy tematy różnych typów niepełnosprawności, dostępności atrakcji turystycznych, obsługi turystów ze szczególnymi potrzebami oraz zasad savoir-vivre w interakcji z osobami z niepełnosprawnościami.
NETKONCEPT tworzy i wdraża oprogramowanie dla administracji publicznej. Rozwiązania firmy usprawniają pracę samorządów, urzędów oraz wielu innych instytucji. Nasza współpraca dotyczyła audytu dostępności cyfrowej serwisu internetowego BIP. Dostarczyliśmy raport z badania zgodności ze standardem WCAG 2.1 oraz wymaganiami ustawy o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Przeprowadziliśmy również testy z użytkownikami z niepełnosprawnościami.
Krakowska fundacja Mimo Wszystko to jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek powstały w naszym mieście. Webinar dla pracowników i wolontariuszy oraz audyt strony internetowej tej organizacji które przeprowadziliśmy, były bardzo miłym przerywnikiem pomiędzy projektami ściśle komercyjnymi.
Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy stronę Fundacji Dostępności i Rozwoju. Wspólnie z pracownikami fundacji przeprowadziliśmy warsztaty, których efektem był projekt strony, skonfigurowaliśmy system CMS, stworzyliśmy wszystkie podstrony oraz przetestowaliśmy je pod kątem funkcjonalności, wydajności, SEO i dostępności. Efekt: funkcjonalna, estetyczna i w pełni dostępna strona internetowa.
Lider wśród polskich bibliotek cyfrowych, Legimi, zdecydował się na udział w naszym szkoleniu z testowania dostępności aplikacji mobilnych. Materiały i przykłady oparliśmy oczywiście na rozwijanym przez nich produkcie a także na... produktach konkurencji.
Łaźnia Nowa to jeden z najbardziej awangardowych teatrów w Polsce. Osoby pracujące w tej instytucji poznaliśmy bliżej podczas szkolenia z obsługi widza z niepełnosprawnością. Z przyjemnością kontynuujemy współpracę, tworząc m.in. audiodeskrypcje do spektakli teatralnych znajdujących się w ich repertuarze.
Przeszkoliliśmy CAŁY zespół Teatru Małego w Tychach z obsługi widza z niepełnosprawnością. Uczestnicy nie tylko zdobyli nowe umiejętności i wiedzę, ale również miło spędzili czas i lepiej się poznali. To był jedyny w swoim rodzaju projekt. Zresztą nie pierwszy, wcześniej część ekipy teatru wzięła udział w naszym szkoleniu z tworzenia audiodeskrypcji.
Teatr Bagatela zaangażował nas w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności. Wspólnie przygotowaliśmy audiowstęp, audiodeskrypcję i napisy do sztuki "Pomoc domowa", zorganizowaliśmy zwiedzanie dotykowe bezpośrednio przed spektaklem, aby już w trakcie, na żywo, odczytać je i wyświetlić.
Regularnie współpracujemy z MIK, konsultując, audytując, testując strony internetowe muzeów, skansenów i teatrów. Szkolimy również pracowników instytucji kulturalnych z naszego regionu, głównie w obszarach dostępności cyfrowej, dostępnych mediów społecznościowych i dokumentów.
Krakowska Fundacja Filmowa to twórcy i organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz innych wydarzeń i projektów związanych z kinem. Z przyjemnością testowaliśmy dostępność serwisów KFF VOD i MyKFF, za pośrednictwem których można zamawiać i oglądać festiwalowe filmy na całym świecie.
Audiotourista tworzy przewodniki audio dzięki którym można poznać najciekawsze miejsca i historie. Cieszymy się, że mieliśmy wkład w tworzenie aplikacji mobilnej - dzięki temu również osoby z niepełnosprawnościami będą mogły zwiedzać i poznawać atrakcje turystyczne na równi z innymi. Testowaliśmy obie wersje - na iOS i Androida.
ITCQF (International Technical Communication Qualifications Foundation) to międzynarodowa fundacja tworząca szkolenia i certyfikaty dla osób zajmujących się dokumentacją techniczną (technical writerów). Przetestowaliśmy dostępność strony a następnie gruntownie ją przebudowaliśmy znacznie zwiększając jej dostępność, wydajność, czytelność i pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Wciąż blisko współpracujemy z ITCQF w obszarze dostępności cyfrowej.
Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy dostępną stronę internetową Sztukaopisana.pl, zawierającą audiodeskrypcje najbardziej znanych dzieł sztuki w kraju i na świecie. Wspólnie z założycielami serwisu aktywnie rozwijamy ten projekt.
4_testers to kompleksowy kurs dla początkujących testerów oprogramowania. W ramach naszej współpracy dostarczamy jego uczestnikom podstawowe informacje na temat dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych.
Testowaliśmy dostępność Techwriter.pl - największego polskiego serwisu dla specjalistów dokumentacji technicznej. Doradzamy technical writerom jak tworzyć i utrzymywać dostępne treści i dokumenty.
Dredar od ponad dekady pomaga firmom budować i optymalizować procesy zarządzania jakością i dokumentacją techniczną, tworzyć strategie wdrażania dostępności cyfrowej, rekrutować specjalistów QA i zarządzać projektami. Przeprowadziliśmy audyt dostępności ich strony internetowej i zasugerowaliśmy poprawki oraz przygotowaliśmy nowy, dostępny szablon do wykorzystania w przyszłości.
Fundacja Siódmy zmysł udostępnia kulturę osobom niewidomym i niesłyszącym. Tworzy audiodeskrypcję (AD), napisy dla niesłyszących (SDH) i przygotowuje tłumaczenia na polski język migowy (PJM). Angażuje się w różne kulturalne projekty, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Blisko współpracujemy i pomagamy fundacji zadbać o techniczne aspekty dostępności.
Blisko współpracujemy z twórcami portalu Udostępnij się! od początku jego istnienia. To świetne miejsce dla osób zainteresowanych informacjami na temat wydarzeń kulturalnych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Przeprowadziliśmy testy tej strony aby upewnić się, że również jest w pełni dostępna.
SAR to organizacja, która łączy profesjonalistów branży dostępności oraz zajmuje się opracowywaniem standardów dotyczących dostępności stron internetowych i produktów konsumenckich. Aktywnie włączamy się w działania Standard Accessibility Reporting, współtworząc Standards Development Stewardship Panel. Jako pierwsza europejska firma przyjęta w poczet członków SAR dbamy o to, aby wypracowane tam standardy sprawdzały się również w realiach Unii Europejskiej.
Współtworzymy Krakow Accessibility Meetup - krakowską społeczność osób zainteresowanych dostępnością. Zbudowaliśmy i utrzymujemy dostępną stronę internetową, współorganizujemy spotkania, występujemy w roli prelegentów i przede wszystkim z dużą przyjemnością bierzemy udział w spotkaniach.
Program Dostępność Plus to pierwsze i kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Z przyjemnością dołączyliśmy do grona sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności, mając poczucie, że jest to idealne miejsce dla firm takich jak my.