Szkolenia z dostępności cyfrowej | Accens

Szkolenia z dostępności cyfrowej

Dlaczego warto?

Szkolenia otwarte

Sprawdzona, skondensowana i praktyczna wiedza o dostępności.

Mnóstwo praktyki i zero nudy. Większość z naszych szkoleń prowadzi dwóch trenerów, tak jest ciekawiej.

Podczas szkolenia otwartego spotkasz też osoby z innych branż, firm i instytucji, poszerzysz horyzonty i zdobędziesz nowych znajomych.

Wybierasz temat szkolenia, termin, wypełniasz prosty formularz i gotowe! My zadbamy o resztę.

Rysunek kobiety, stojącej plecami do obserwatora a przodem do telewizora. Na ekranie telewizora widać fragment samolotu i interpreterkę języka migowego.

Praktyczne wprowadzenie do testowania dostępności aplikacji webowych

Poznaj codzienne wyzwania i narzędzia dla osób z niepełnosprawnością korzystających z aplikacji webowych i stron internetowych. Zobacz i usłysz dobre i złe przykłady projektowania i budowania interfejsu użytkownika (UI). Zapoznaj się z WCAG i na rzeczywistych przykładach naucz się testować aplikacje webowe manualnie i automatycznie w oparciu o ten standard.

Praktyczne wprowadzenie do testowania dostępności aplikacji mobilnych

Dowiedz się w jaki sposób osoby z niepełnosprawnościami korzystają z aplikacji mobilnych na co dzień. Poznaj technologie asystujące których używają oraz elementy które są dla nich najbardziej kłopotliwe i pomocne. Zapoznaj się z wytycznymi WCAG, dowiedz się jak przekładają się na urządzenia mobilne i na rzeczywistych przykładach naucz się testować aplikacje mobilne manualnie i automatycznie.

Rysunek dwóch kobiet. Jedna ma implant w uchu i patrzy się w telefon. Druga mówi do niej przykładając dłoń do swojego policzka.

Weryfikacja dostępności aplikacji webowych w ramach CI/CD

Dowiedz się jakie wymagania WCAG możesz weryfikować automatycznie, poznaj praktyczne przykłady i wykonaj ćwiczenia z testów automatycznych aplikacji webowych. Naucz się jak wpiąć testy automatyczne różnych poziomów potoku CI/CD i jak skonfigurować i zinterpretować raport z automatycznych testów dostępności.

Dostępna dokumentacja

Dowiedz się jak tworzyć dostępne dokumenty. Podczas szkolenia na praktycznych przykładach poznasz dobre oraz złe przypadki zapewnienia dostępności. Dowiesz się w jaki sposób możesz testować oraz poprawiać dostępność dokumentów w formatach takich jak HTML, PDF, i MS Office.

Rysunek chłopiec z zamkniętymi oczami czyta książkę w alfabecie Braille'a

Dostępność cyfrowa dla liderów

Tylko najważniejsze informacje o dostępności cyfrowej, dla osób decyzyjnych. Business case dla dostępności, wymagania prawne, działania największych firm na świecie, trendy.

Jak wdrażać dostępność cyfrową w organizacji, największe wyzwania i najczęściej spotykane pułapki.

Wprowadzenie do audiodeskrypcji

Poznaj podstawowe zasady tworzenia i zamawiania profesjonalnej audiodeskrypcji. Przygotuj swoją organizację na wprowadzenie audiodeskrypcji do oferty, produktów i usług.

Audiodeskrypcja teatralna, filmowa, muzealna i turystyczna w przykładach.

Rysunek mężczyzny w ciemnych okularach idącego trzymając w ręce białą laskę.

Obsługa klienta z niepełnosprawnością

Naucz się, jak się prawidłowo zachować wobec klienta/klientki z niepełnosprawnością. Wejdź w rolę przewodnika i oprowadź OzN po swojej firmie/organizacji/instytucji . Poznaj i naucz się trafnie odpowiadać na szczególne potrzeby klientów z niepełnosprawnościami.

Szukasz szkolenia szytego na miarę dla twojego zespołu?

Szkolenia dla grup

Dopasowujemy się do Waszych potrzeb, odpowiednio dobieramy formę i zakres zajęć.

Przykłady czerpiemy z Waszego produktu. Praktyczne szkolenia uzupełniamy zadaniami domowymi i quizami. Szkolimy zarówno w języku polskim jak i angielskim, tradycyjnie i zdalnie. Zajęcia mogą obejmować tylko wybrane moduły, w preferowanej przez Was kolejności.

Przeczytaj relacje z naszych szkoleń dla firmy IT, muzeum, GOPR.

Rysunek wspólnie biegnącej pary. Kobieta wyprzedza niewidomego partnera o pół kroku, są połączeni taśmą.

Organizacja szkoleń

Nasze szkolenia krok po kroku

Masz inny pomysł?

Szkolenia niestandardowe

Najchętniej odpowiadamy na nieszablonowe potrzeby!

Możemy zorganizować warsztaty w terenie albo urozmaicić Waszą imprezę integracyjną.

Nauczymy Was współpracy z osobami z niepełnosprawnościami, audiodeskrypcji, używania prostego języka.

Wiemy, jak udostępnić szlak górski, festiwal filmowy, ofertę muzeów i spektakle teatralne. Chętnie podzielimy się doświadczeniami.

Rysunek dwóch osób grających w tenisa. Jeden z graczy siedzi na wózku inwalidzkim.