Blog

Audiodeskrypcja filmowa w aplikacjach mobilnych

W jaki sposób osoby z niepełnosprawnością wzroku oglądają filmy? Czy chodzą do kina? Przedstawiamy dwie polskie aplikacje mobilne, przydatne dla wszystkich korzystających z dobrodziejstw audiodeskrypcji filmowej.

Autor: Adrian Wyka

Nasze projekty: Audyty i szkolenia z dostępności w banku

To jeden z naszych największych projektów. Przeprowadziliśmy trzynaście sesji szkoleniowych, audyty trzech aplikacji, dwóch webowych oraz mobilnej oraz regularne konsultacje tworzonego przez zespół UX design systemu.

Autor: Kacper Mikocki

Co to jest audiodeskrypcja i jak przebiega proces jej tworzenia?

Czym jest audiodeskrypcja? Jakie są cechy dobrej audiodeskrypcji i w jaki sposób się ją przygotowuje? Czym różni się tworzenie audiodeskrypcji dla wystawy od sztuki teatralnej i filmu? Diabeł tkwi w szczegółach.

Autor: Regina Mynarska

Nasze projekty: Audyt WCAG - dostępność strony internetowej teatru

Audyt obejmował testy zgodności serwisu z WCAG 2.1 na poziomie AA oraz testy z użytkownikami z niepełnosprawnością. W ograniczonym czasie i budżecie wykryliśmy ponad 160 problemów. Zapronowaliśmy również rozwiązania dla każdego z nich.

Autor: Kacper Mikocki

Jak utrzymać dostępność cyfrową w dłuższym terminie?

Przykładowe metody dbania o dostępność cyfrową w dłuższym okresie: szkolenia ogólne i specjalistyczne, zmiany procesu, automatyzacja testów, monitorowanie dostępności i testy z użytkownikami z niepełnosprawnościami.

Autor: Dariusz Drezno

Dostępność - regulacje prawne

Jakie wymagania narzucają na przedsiębiorstwa i instytucje polska i europejska ustawa o dostępności? Od kiedy obowiązują? Jakie kary wiążą się z nieprzestrzeganiem tych regulacji? Jak wyglądają regulacje prawne w innych krajach? I co to wszystko oznacza w praktyce.

Autor: Dawid Górny

Nasze projekty: Warsztaty z dostępności cyfrowej dla Muzeum Krakowa

Warsztaty podzielone były na część skupiającą się na technologii webowej oraz mobilnej. Podczas czterech godzin warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się między innymi ze sposobem w jaki osoba z niepełnosprawnością wzroku korzysta z czytników ekranu na komputerze oraz w smartfonie a także mogli poćwiczyć sprawdzanie dostępności swoich rozwiązań pod okiem doświadczonych testerów.

Autor: Kacper Mikocki
Poprzednia strona12Następna strona