Nasze projekty: Szkolenie z obsługi klientów z niepełnosprawnościami
Dwudniowe szkolenie stacjonarne, w pełni dopasowane do potrzeb klienta. Dobry przykład na to, jak zachować balans pomiędzy dyscypliną założonego planu a wyczuciem nastrojów grupy.
Dwudniowe szkolenie stacjonarne, w pełni dopasowane do potrzeb klienta. Dobry przykład na to, jak zachować balans pomiędzy dyscypliną założonego planu a wyczuciem nastrojów grupy.
W jaki sposób osoby z niepełnosprawnością wzroku oglądają filmy? Czy chodzą do kina? Przedstawiamy dwie polskie aplikacje mobilne, przydatne dla wszystkich korzystających z dobrodziejstw audiodeskrypcji filmowej.
Dwudniowe szkolenie w tradycyjnej formie, w pełni dopasowane do kontekstu i produktu zamawiającego. Świetny przykład tego, że nauka dostępności może być nie tylko skuteczna, ale i przyjemna.
Dzieła sztuki stworzone w technologii VR również mogą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt w którym byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie audiodeskrypcji, oraz organizację badań z użytkownikami.
Czy osoby z niepełnosprawnością wzroku lubią chodzić do teatru? Jak zorganizować spektakl dostępny dla nich? Jak stworzyć dla nich dostępną ofertę? W jaki sposób audiodeskrypcja teatralna trafia do odbiorców?
To jeden z naszych największych projektów. Przeprowadziliśmy trzynaście sesji szkoleniowych, audyty trzech aplikacji, dwóch webowych oraz mobilnej oraz regularne konsultacje tworzonego przez zespół UX design systemu.
Czym jest audiodeskrypcja? Jakie są cechy dobrej audiodeskrypcji i w jaki sposób się ją przygotowuje? Czym różni się tworzenie audiodeskrypcji dla wystawy od sztuki teatralnej i filmu? Diabeł tkwi w szczegółach.
Audyt obejmował testy zgodności serwisu z WCAG 2.1 na poziomie AA oraz testy z użytkownikami z niepełnosprawnością. W ograniczonym czasie i budżecie wykryliśmy ponad 160 problemów. Zapronowaliśmy również rozwiązania dla każdego z nich.
Przykładowe metody dbania o dostępność cyfrową w dłuższym okresie: szkolenia ogólne i specjalistyczne, zmiany procesu, automatyzacja testów, monitorowanie dostępności i testy z użytkownikami z niepełnosprawnościami.
Jakie wymagania narzucają na przedsiębiorstwa i instytucje polska i europejska ustawa o dostępności? Od kiedy obowiązują? Jakie kary wiążą się z nieprzestrzeganiem tych regulacji? Jak wyglądają regulacje prawne w innych krajach? I co to wszystko oznacza w praktyce.
Warsztaty podzielone były na część skupiającą się na technologii webowej oraz mobilnej. Podczas czterech godzin warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się między innymi ze sposobem w jaki osoba z niepełnosprawnością wzroku korzysta z czytników ekranu na komputerze oraz w smartfonie a także mogli poćwiczyć sprawdzanie dostępności swoich rozwiązań pod okiem doświadczonych testerów.
Serwis sztukaopisana.pl to przejrzysta, dostępna, szybka i responsywna strona. Zawiera kilkadziesiąt audiodeskrypcji najbardziej znanych obrazów. Są one dostępne bezpłatnie dla wszystkich.